Our range of products include portable clean room, clean room chamber and modular clean room.
₹ 490000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Pheroh |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PVC, Steel |
| Cleanliness | Class 100 |
| Particle Retention | 0.3 micron |
| Panel Thickness | 70 mm |
| Height | 10 Feet |
| Usage/Application | Hospital |
| Noise | 65 dB |
₹ 500000 / Piece Get Latest Price
| Material | Ms stell |
| Door Finishing | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| deals in | new |
₹ 500000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Pheroh |
| Door Finishing | Powder Coated |
| Height | 10 Feet |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PVC, Steel |
| Thickness | 80 mm |
| Features | Water Proof |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Hospital, phrmaceutical industry, automobile industry, electronic industry |
Abhijeet Palande (Director)
Pheroh Filters & Equipments Private Limited
Gat No - 1330, Tal. Haveli, Phursungi Saykarwadi Road, Wadki, Near Shree Shanti Business
Pune - 412308, Maharashtra, India