Our product range includes a wide range of laminar flow plenum.
₹ 60000 / Unit Get Latest Price
| Type | Horizontal |
| Efficiency | 99.97% |
| Material | SS |
| Built Type | Modular |
| Brand | Pheroh |
| Usage/Application | Hospital |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Noise Level | 62 dB |
| Velocity | 90 FPM+20% |
| Dimension | 2600 x 2400 x 500 mm |
Features
Abhijeet Palande (Director)
Pheroh Filters & Equipments Private Limited
Gat No - 1330, Tal. Haveli, Phursungi Saykarwadi Road, Wadki, Near Shree Shanti Business
Pune - 412308, Maharashtra, India