We are a leading Manufacturer of fan filter unit from Pune, India.
₹ 40000 / Unit Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Surface Finishing | Powder Coated |
| Brand | Pheroh |
| Size | 4 x 2 Feet |
| Velocity | 0.45 m/s+-20% |
| Efficiency | 99.997% |
| Noise Level | 65 dB |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 25 mm |
| Material Grade | SS304 |
Abhijeet Palande (Director)
Pheroh Filters & Equipments Private Limited
Gat No - 1330, Tal. Haveli, Phursungi Saykarwadi Road, Wadki, Near Shree Shanti Business
Pune - 412308, Maharashtra, India